Usługi

ARTDENT Beauty & Care Dentistry w Sopocie
We create perfection!

KOMPLEKSOWY ZAKRES USŁUG STOMATOLOGICZNYCH

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Białe, proste zęby nie wystarczą, aby uśmiech prezentował się pięknie i naturalnie. Uzyskanie pięknego uśmiechu w stomatologii to nie lada wyzwanie dla stomatologa. Nie wystarczy zębów wybielić i nałożyć na nie licówki. Potrzebne są do tego również zdrowe i różowe dziąsła oraz ogromna wiedza oraz wyczucie estetyki u stomatologa! 
Stomatologia estetyczna wymaga bowiem znajomości ortodoncji, endodoncji, leczenia zachowawczego z wykorzystaniem estetycznych materiałów kompozytowych, chirurgii z implantologią w strefie estetycznej, periodontologii a na końcu protetyki i umiejętności projektowania uśmiechu. 

ARTDENT Beauty & Care Dentistry zapewnia Państwu kompleksową usługę, w której znajdują się wszystkie zabiegi mające na celu osiągnięcie idealnego uśmiechu:

 • wybielanie zębów żywych i martwych
 • estetyczne wypełnienia kompozytowe i porcelanowe
 • leczenie ortodontyczne tradycyjne  oraz Invisalign- systemem nakładkowym
 • estetyczne uzupełnienia na implantach
 • zabiegi pokrycia recesji dziąseł,regeneracja brodawek dziąsłowych przy użyciu kolagenu 
 • augmentacja dziąsła z wykorzystaniem Mucograftu, Fibro-Guide, przeszczepu własnego z podniebienia
 • Gingivectomia, Gingivoplastyka, Gingivoosteoplastyka
 • DSD- komputerowe projektowanie uśmiechu
 • licówki kompozytowe i porcelanowe,korony i mosty porcelanowe bez metalu
BIO stomatologia

BIO stomatologia

W ARTDENT Beauty & Care Dentistry wprowadziliśmy dla Państwa nową linię kompozytów o zerowym stopniu cytotoksyczności. 

BIO wypełnienia kompozytowe, tzw."BPA Free" są to białe wypełnienia światło utwardzalne nie zawierające monomeru Bis-GMA, który może uwalniać Bisfenol-A (BPA- składnik organiczny, wykazujący właściwości estrogenne w ludzkim ciele, powodujący problemy zdrowotne).

Materiał BIO:

 • nie uwalnia wolnych nanocząsteczek powstających w procesie ścierania , które mogłyby być połykane wraz z pożywieniem a których wpływ na zdrowie nie jest do końca zbadany i wciąż jest obiektem dyskusji.
 • wykazuje  całkowitą biokompatybilność, by zagwarantować perfekcyjną integrację z ludzkim ciałem bez uwalniania jakichkolwiek substancji toksycznych. 
 • jest wysoce estetyczny
 • nie zawierające monomeru Bis-GMA, który może uwalniać Bisfenol-A 

BPA (Bisfenol-A) oddziałuje m.in. na płodność, choroby metaboliczne i zaburza prawidłowy rozwój w wieku dziecięcym.
Podwyższone stężenie BPA jest powiązane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu II, otyłością, wysokim BMI i obwodem w pasie, co sugeruje, że związek ten sprzyja odkładaniu się brzusznej tkanki tłuszczowej.

Stomatologia zachowawcza dorosłych

Stomatologia zachowawcza dorosłych

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zakaźnej zębów jaką jest próchnica. 

Nieleczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale ma istotny i często niezauważalny wpływ na zdrowie całego organizmu , stanowiąc ukryte ognisko infekcji. Bez względu na to, na jakim etapie rozwinęła się choroba, każdemu pacjentowi zgłaszającemu się do ARTDENT Beauty & Care Dentistry zapewniamy odpowiednią dla niego metodę odbudowy utraconych twardych tkanek zęba, dopasowaną do stopnia ich zniszczenia.

Wykorzystując do pracy mikroskop stomatologiczny nasi lekarze wykonują również korekty wypełnień kompozytowych wykonanych bez pracy w powiększeniu. Nieszczelne wypełnienia, próchnica na dnie ubytku pod wypełnieniami to nasza codzienna praca. Tylko prawidłowe oczyszczenie dna ubytku z próchnicy gwarantuje skuteczne zapobiegnięcie leczeniu kanałowemu i przetrwanie zęba bez niepotrzebnych powikłań na długie lata w jamie ustnej. 

W pracy stosujemy materiały rekomendowane przez światowe autorytety w dziedzinie estetyki. Mają one wysoką zdolność do naśladowania natury. Pozwalają dopasować kolor w sposób niezauważalny dla pacjenta, do złudzenia imitują naturę własnego zęba. 

Stomatologia zachowawcza dzieci

Stomatologia zachowawcza dzieci

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym…..w wieku starszym będzie chętniej dbać o zęby.
Jeśli dziecku pojawiły się już pierwsze ząbki mleczne, wstąp do nas po odpowiednie szczoteczki i bezpieczne środki do higieny jamy ustnej nie zawierające SLS, parabenów i fluoru.

Kiedy dziecko ma już skończone 2,5 roku życia zapisz je na wizytę adaptacyjną. To już najwyższy czas ,żeby wiedziało do czego służy zgłębnik, dmuchawka, ssak, ślinociąg oraz lampa polimeryzacyjna. Dzieciom najmłodszym wykonujemy lakowanie zębów mlecznych, lakierowanie lub lapisowanie( impregnowanie próchnicy azotanem srebra). Poprzez zabawę i animowane filmy dla najmłodszych zachęcimy Twoje dziecko do regularnych wizyt stomatologicznych.. 

Dzieciom w wieku 3- 5 lat, oferujemy szeroką profilaktykę przeciw próchnicową, wczesne leczenie wad zgryzu, leczenie zębów mlecznych z wykorzystaniem kolorowych wypełnień i wypełnień typu BIO bez zawartości bisfenolu A.

Dzieci w wieku 5-14 lat, przygotujemy do etapu wymiany zębów mlecznych na stałe wprowadzając je etapowo w świat ortodoncji.
Dla tych co się boją stomatologa zapewniliśmy „gaz rozweselający”. Zabiegi w tzw. sedacji wziewnej niwelują negatywne emocje związane z wizytą u stomatologa.

Poza leczeniem stomatologicznym klinika oferuje także profesjonalny program do nauki mycia zębów „ JAGODOWY UŚMIECH”. Szczegółowe informacje dostępne są na rejestracji.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Zajmujemy się ze szczególną uwagą rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba, jak i chorób tkanek okołowierzchołkowych (ropień, torbiel). Najczęściej zakażenie miazgi pochodzi od próchnicowo zmienionej zębiny, tj. tkanki zęba znajdującej się bezpośrednio pod szkliwem, zaś choroby tkanek okołowierzchołkowych na skutek nieleczonego wcześniejszego zapalenia miazgi lub nieprawidłowego leczenia kanałowego w przeszłości.

Dobrze przeleczony ząb kanałowo=implant?
W dobie tak szybko rozwijającej się implantologii coraz więcej pacjentów świadomie rezygnuje z leczenia kanałowego na rzecz implantu. Czy implant zębowy jest rozwiązaniem alternatywnym czy powinien być rozwiązaniem ostatecznym? My nie mamy takich dylematów! Kierujemy się zasadą „Nie usuwamy, leczymy”- na implant zawsze przyjdzie czas.

Najczęstszą przyczyną leczenia kanałowego jest zapalenie miazgi spowodowane próchnicowo zmienioną zębiną pozostawioną na dnie ubytku pod wypełnieniem kompozytowym. Dlaczego tak się dzieje, że zęby które leczyliśmy nagle zaczynają boleć i dochodzi do ich obumierania na skutek nieodwracalnych procesów zapalnych toczących się w miazdze zęba? Odpowiedzi jest kilka. 

Pierwszą przyczyną jest nasze zaniedbanie, kiedy z powodu niewiedzy, złej diety oraz niewłaściwej higieny i braku działań profilaktycznych dopuściliśmy do powstania tej choroby w naszych zębach i trwałego zniszczenia tkanek zęba sięgających głęboko w okolicy twz. miazgi zęba. Mimo prób leczenia i szczerego wysiłku stomatologa proces zapalny się nadal rozwija i dochodzi do leczenia kanałowego jako powikłania po leczeniu zachowawczym. Osobą odpowiedzialną za ten stan rzeczy jest sam pacjent.

Drugą przyczyną, równie częstą ,jest” czynnik jatrogenny”- z winy lekarza. Niedbałe opracowanie ubytku podczas leczenia i pozostawienie próchnicy na dnie, przykrycie jej wypełnieniem kompozytowym nie tylko nie leczy zęba lecz powoli doprowadza do jego „śmierci.” Podstępna próchnica rozwija się bowiem pod wypełnieniem latami penetrując do wnętrza zęba. Dochodzi do zakażenia miazgi bakteriami próchnicowymi i konieczności leczenia kanałowego. 

Jak temu zapobiec? Kładąc duży nacisk na profilaktykę próchnicy, wczesne wykrywanie ognisk próchnicowych oraz ich leczenie w mikroskopie,wymianę wypełnień nieprawidłowo wykonanych i doczyszczenie zęba z próchnicy pod wypełnieniami wcześniej wykonanymi bez mikroskopu, odpowiedni dobór trwałych wypełnień kompozytowych lub wykorzystując uzupełnienia porcelanowe typu Inley, Onley,Overley możemy wyleczyć zęby z próchnicy na długie lata.

Trzecią przyczyną leczenia kanałowego tzw. reendo jest stan zapalny tkanek okołowierzchołkowych spowodowany nieprawidłowym leczeniem kanałowym wykonywanym bez koferdamu, bez mikroskopu i przez niedoświadczonych lekarzy stomatologów.

Jeśli dojdzie już do leczenia kanałowego to co należy zrobić?
 Dzięki zastosowaniu osiągnięć nowoczesnej endodocji pacjenci ARTDENT Beauty & Care Dentistry otrzymują szansę leczenia i uratowania bolesnego zęba, przy usunięciu dolegliwości bólowych już w dniu rozpoczęcia leczenia. Leczenie endodontyczne polega na mechanicznym usunięciu zainfekowanej lub obumarłej miazgi z komory zębowej oraz z kanałów korzeniowych, a następnie odkażeniu i starannym opracowaniu kanałów, które w końcowej fazie wypełniane są specjalnym, biologicznie obojętnym preparatem zapewniającym szczelną barierę i skuteczną ochronę przed ponownym przeniknięciem bakterii.

Odbudowa protetyczna po leczeniu kanałowym

Etapy leczenia i odbudowy protetycznej

Leczenie endodontyczne pierwotne zęba polega na usunięciu z jego wnętrza tj. komory zęba i kanałów korzeniowych miazgi w stanie zapalnym, obumarłej, zdewitalizowanej lub w stanie zgorzelinowego rozpadu, dezynfekcji w/w kanałów oraz wypełnieniu tej przestrzeni materiałem leczniczym.

Leczenie endodontyczne wtórne, tzw. reendo, czyli ponowne leczenie kanałowe należy przeprowadzić w sytuacji występowania dolegliwości bólowych ze strony zęba leczonego już  kanałowo, widocznego na zdjęciu rentgenowskim nieprawidłowego wypełnienia kanałów korzeniowych, gdy doszło do reinfekcji (skażenia)materiału w kanale,  gdy występuje  widoczna  na zdjęciu rentgenowskich zmiana zapalna (torbiel okołowierzchołkowa, ziarnina zapalna )w  kości, która nie wygoiła się po leczeniu kanałowym.
 Leczenie powtórne jest zawsze trudniejsze i nie w każdym przypadku można je wykonać jedynie zachowawczą, mało inwazyjną metodą leczenia. Jest też obciążone większym ryzykiem powikłań czy niepowodzeń. W pewnych sytuacjach leczony ząb może wymagać zabiegu chirurgii endodontycznej lub usunięcia.


Etapy leczenia kanałowego:

Etap 1- polega na dokładnym usunięciu próchnicy i nieszczelnych wypełnień. Na tym etapie odbudowuje się ząb pod koferdam( ślinochrom) materiałem kompozytowym odtwarzając brakujące struktury zęba. Zapewnia to czystość i  suchość pola zabiegowego, szczelność opatrunku pomiędzy wizytami. 

Etap 2- polega na mechanicznym usunięciu miazgi lub istniejącego już w kanałach, zainfekowanego materiału wypełniającego, oczyszczeniu kanałów ręcznymi i maszynowymi narzędziami  z zanieczyszczeń, bakterii oraz ich toksyn.

Etap 3-polega na chemicznym opracowaniu kanałów, tzw. dezynfekcji całego systemu kanałów oraz ich połączeń. W tym celu używa się sekwencji środków dezynfekująco-płuczących pobudzanych ultradźwiękami, które wprowadzają płyn w zjawisko kawitacji rozrywając ściany bakterii i niszcząc ich formy przetrwalnikowe. Środki dezynfekujące rozpuszczają dodatkowo resztki miazgi, usuwają warstwę mazistą wyścielającą wnętrze kanałów oraz dezaktywują toksyny bakteryjne. Stosowane są w odpowiednich stężeniach, ponieważ tylko wysokie stężenia gwarantują skuteczną dezynfekcję.

Etap 4-polega na osuszeniu kanałów i ich szczelnym wypełnieniu materiałem zastępczym, tj. gutaperką z uszczelniaczem, który jest w postaci pasty sklejającej gutaperkę ze ścianą kanału. Tylko ciasno wypełnione kanały wypełnione są prawidłowo. Żeby osiągnąć ten efekt, gutaperkę upycha się wewnątrz kanałów oraz podgrzewa gorącym narzędziem w celu jej uplastycznienia i pionowej kondensacji, ząb zamyka się szczelnie materiałem kompozytowym lub glass-jonomerowym. Zdjęcie RTV kontrolne lub tomografia komputerowa zęba kończy leczenie kanałowe.

Etap 5- wykonuje się szczelną rekonstrukcję utraconych tkanek zęba ze względu na wysokie ryzyko złamania korony zęba lub reinfekcji kanałów. Przy niewielkim stopniu uszkodzenia korony zęba wystarcza odbudowa zachowawcza za pomocą wypełnienia kompozytowego. Jeśli ząb jest  mocno zniszczony, konieczna jest odbudowa protetyczna najczęściej za pomocą wkładu koronowego( Inley), nakładu (onley) lub wkładu koronowo-korzeniowego( włókno szklane, wkład lany chromo-kobaltowy, wkład lany ze złota) i korony protetycznej. Tylko szczelna i trwała odbudowa przeciwdziała wtórnej infekcji oraz mechanicznym uszkodzeniom leczonego zęba.
Odbudowa ostateczna powinna zostać wykonana najpóźniej w ciągu 30 dni od zakończenia leczenia kanałowego.

Etap 6-zdjęcie kontrolne po 6-8 miesiącach lub tomografię komputerową zęba. Ze względu na osobniczo zmienną budowę anatomiczną zębów i tkanek otaczających ząb skuteczne  leczenie endodontyczne nie zawsze jest możliwe. Skuteczność leczenia określana jest  w trakcie podjętych procedur.

Chirurgia stomatologiczna, szczękowo-twarzowa i ortognatyka

Chirurgia stomatologiczna

W ARTDENT Beauty & Care Dentistry zapewniamy wysoko specjalistyczną pomoc w zakresie chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej oraz ortognatycznej.

Chirurgia stomatologiczna obejmuje m. in.:

 • Ekstrakcje proste oraz skomplikowane (zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrżniętych) i zębów mądrości,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku w leczeniu ortodontycznym
 • plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową,
 • resekcje wierzchołka korzeni- zabieg usunięcia zmiany zapalnej około wierzchołkowej z odcięciem fragmentu (wierzchołka )zainfekowanego korzenia, z wstecznym zamknięciem wierzchołka materiałem biozgodnym
 • hemisekcje- zabieg usunięcia połowy zęba wraz z chorym  korzeniem i wykorzystanie zdrowego korzenia do odbudowy protetycznej. Zabieg zastępuje konieczność wprowadzenia implantu zębowego,
 • podcinanie wędzidełek warg i języka,
 • zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,
 • zabiegi kortykotomii - wykonuje się go w celu przyśpieszenia leczenia ortodontycznego, polega na pionowym nacięciu kości wzdłuż korzeni zębów przesuwanych
 • zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej- zabieg przygotowujący do wprowadzenia implantu w szczęce kiedy wymiar pionowy kości jest niewystarczający z powodu nisko schodzącej zatoki szczękowej. Polega na uniesieniu błony wyścielającej zatokę szczękową i wprowadzeniu między kość istniejącą a dno zatoki szczękowej granulatu kościotwórczego. Po okresie od 4 do 6 miesięcy w uzyskuje się kość w wymiarze pionowym i można bezpiecznie wprowadzić implant.
 • zabiegi augmentacji kości- polega na poszerzeniu kości na szerokość w miejscu przyszłego implantu,
 • zabiegi augmentacji dziąsła- polega na poszerzeniu strefy dziąsła wokół implantu zmniejszając powikłania po leczeniu implantologicznym, tzw. periimplantitis
 • zabiegi przeszczepu kości własnej- zabieg wykonywany w sytuacji dużego zaniku kości na skutek urazu lub rozległego stanu zapalnego wokół zęba i jego późniejszej ekstrakcji.

 

 

 

Leczenie chirurgiczne z implantologią

Leczenie implantologiczne - implanty zębowe

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Niekiedy jednak cały jego urok popsuć mogą braki w uzębieniu. Z pomocą przychodzi implantologia stomatologiczna, która nie tylko poprawi nasz komfort psychiczny, ale przede wszystkim sprawi, że każdego dnia będziemy mogli bez skrępowania uśmiechać się.

Implantologia umożliwia odbudowę utraconego zęba lub grupy zębów zachowując nienaruszone zęby sąsiednie. Implant zastępuje korzeń utraconego zęba i tworzy podparcie dla sztucznej korony zęba.

Implant musi być wstawiony w najbardziej optymalnej pozycji protetycznej, tj. w pozycji, w której przyszły ząb sztuczny, tzw. korona protetyczna, najlepiej zastąpi utracony ząb własny. Jeżeli w tej optymalnej pozycji, która została ustalona występuje jakikolwiek ubytek kostny lub dziąsłowy ,wówczas defekty kostne oraz dziąsłowe muszą być zregenerowane za pomocą zabiegów chirurgicznych (augmentacja, czyli odbudowa utraconej kości lub dziąsła)

Jakie są korzyści z implantów stomatologicznych?

 • rozwiązanie na długie lata- implanty stanowią niewątpliwie długoterminowe rozwiązanie, zazwyczaj na całe życie
 • zdrowe sąsiednie zęby - nie wymagają  szlifowania sąsiadujących zębów
 • funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, naśladujące naturę
 • prace protetyczne na implantach są bardziej stabilne w porównaniu mostami i protezami
 • jest to rozwiązanie zacementowanie na stał-   poprawiają jakość życia i samopoczucie
 • umożliwiają prawidłową funkcję żucia i trawienia
 • pomogą zminimalizować ilość straconej kości, która zanika w wyniku użytkowania protez zębowych
 • umożliwiają rozmawianie i śmianie się bez skrępowania
 • łatwość utrzymania  higieny wokół implantu w porównaniu z mostem
 • nie wymagają szpecących klamer na zębach 
 • Jeśli braki zębów są bardzo rozległe (np. bezzębie), implanty są jedyną metodą pozwalającą na wykonanie stałych (niewyjmowalnych) i komfortowych uzupełnień protetycznych bądź stanowią element utrzymujący protezę w jamie ustnej.
Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne

Stłoczone, nierówno ustawione, wychylone zęby przestają być w tej chwili problemem nękającym zarówno młodych jak i dorosłych ludzi. 

Współczesna ortodoncja zajmuje się diagnozą, zapobieganiem i wczesnym wykrywaniem wszystkich wad ortodontycznych. Przywraca pacjentom prawidłowy wygląd i profil twarzy, przyjemność z gryzienia, zdrowy i naturalny uśmiech. 

Leczenie ortodontyczne powinno się rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie. Dzieci w wieku od 3do 6 lat leczy się aparatami miofunkcjonalnymi korygując nieprawidłowe nawyki, poprawiając napięcie mięśniowe , likwidując niemowlęcy typ przełykania( wtłaczanie języka między zęby przednie podczas przełykania śliny), korygując linię symetrii, zgryz głęboki, tyłozgryz, zgryz krzyżowy we wczesnym dzieciństwie.

Dzieci i młodzież od 6 do 16 lat prowadzimy ortodontycznie kontrolując prawidłowe wyżynanie się zębów stałych. Nie czekamy aż wszystkie zęby wyrosną krzywo. Leczymy aparatami segmentacyjnie- dzieląc założenie całego aparatu na poszczególne etapy. Ułatwia to adaptację dzieci do aparatu ortodontycznego oraz ogranicza czas leczenia o dyskomfort związany z leczeniem.

Medycyna estetyczna

Ortodoncja Cyfrowa Invisalign

W ARTDENT Beauty & Care Dentistry mogą Państwo spełnić swoje marzenia o prostych zębach  dzięki INVISALIGN. To SZYBKIE, KOMFORTOWE I PRZEŹROCZYSTE nakładki, które pomogą Państwu wyprostować zęby w łatwy i przyjemny sposób.

 • Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu
 • Dopasowane do uzębienia konkretnego pacjenta nakładki przesuwają stopniowo zęby, a każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się do nowego uśmiechu – efektywnie, delikatnie i precyzyjnie
 • Dzięki przeźroczystym nakładkom nikt nie zauważy, że prostujesz zęby
 • Zdejmowanie nakładek pozwala spokojnie funkcjonować i dbać o higienę jamy ustnej. Można je w każdej chwili zdjąć i ponownie założyć.
 • Ponad 2,5 mln pacjentów na całym świecie jest już wyleczonych.

 

Już dziś rozpocznij przygodę z nowym uśmiechem .

 

 

Leczenie periodontologiczne

Leczenie periodontologiczne

Nawet piękne i zdrowe zęby można stracić w wyniku choroby przyzębia.

Na przyzębie składają się tkanki, odpowiadające za prawidłowe umiejscowienie i unieruchomienie zęba w zębodole, a także jego ochronę. W skład przyzębia wchodzą: dziąsło, ozębna, okostna, kość wyrostka zębodołowego, a także cement korzeniowy. Najczęstszymi schorzeniami jakimi zajmuje się dziedzina periodontologii to paradontoza, zapalenie przyzębia oraz zapalenie dziąseł. Diagnozujemy przyczyny schorzeń, zalecamy odpowiednie wytyczne w kwestii higieny, a jeżeli stan zdrowia wymaga bardziej złożonego leczenia – wdrażamy chirurgię periodontologiczną. 
Każdy pacjent periodontologiczny powinien w pierwszej kolejności mieć prawidłowo wykonany diagram periodontologiczny (badanie sondą periodontologiczną głębokość kieszonek dziąsłowych w 6 miejscach na każdym zębie) oraz wskaźnik krwawienia. Na podstawie diagramu wiemy dokładnie gdzie jest największy problem zapalny w przyzębiu. Korzystając z najnowszej tomografii komputerowej oraz dokładnego badania RTG pantomograficznego oceniamy zanik kości spowodowany chorobą.


Wszyscy pacjenci rozpocząć muszą leczenie od bardzo dokładnego usunięcia kamienia nad i poddziąsłowego, tzw. skalingu oraz wygładzenia powierzchni zębów. Zabiegi te wykonujemy oczywiście pod mikroskopem, ponieważ tylko takie powiększenie gwarantuje nam dokładne usunięcie kamienia z powierzchni korzeni pod dziąsłami.

Po okresie 2 miesięcy badane są po raz kolejny kieszonki dziąsłowe- nowo wykonany diagram pokazuje nam tendencję do spłycania się kieszonek dziąsłowych. Wynik zapisywany jest w karcie pacjenta.
Jeśli niektóre stany zapalne  nie reagują na leczenie podstawowe- kwalifikowane są do zabiegów bardziej zaawansowanych, tj. debridgement, sterowanej regeneracji kości, 

Ale periodontologia to nie tylko leczenie paradontozy. To są również zabiegi na dziąsłach.
 Pokrycie recesji dziąsłowych, augmentacje dziąseł, korekty linii dziąseł( gingivectomie, gingivoplastyki, gingivoosteoplatyki), chirurgiczne wydłużenie koron klinicznych, rekonstrukcja brodawki dziąsłowej kolagenem, pogrubienie strefy dziąsła zrogowaciałego wokół implantów- te wszystkie zabiegi mają na celu poprawienie estetyki w obrębie dziąseł.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej pod mikroskopem

Profesjonalna higiena stomatologiczna wykonana w ARTDENT Beauty & Care Dentistry pozwala wyleczyć pacjentów z zapalenia dziąseł i przyzębia oraz uniknąć w przyszłości problemów z próchnicą, osadem i kamieniem nazębnym oraz nieświeżym oddechem, zapewniając zdrowy i piękny uśmiech oraz komfort naszym Pacjentom.

Higienizacja jamy ustnej – skaling (scalling), usuwanie kamienia, usuwanie osadu, remineralizacja szkliwa

Bezbolesne zabiegi higieniczne wykonywane w naszych gabinetach spełniają bardzo istotną rolę profilaktyczną, zapobiegając rozwojowi chorób zębów i przyzębia.

Profesjonalna higiena jamy ustnej w Artdent Beauty & Care Dentistry  zawiera:

 • Test na ph jamy ustnej- 
 • Wybarwienie płytki nazębnej
 • Określenie wskaźnika API
 • Badanie kieszonek dziąsłowych
 • Scalling nad- i poddziąsłowy wykonany pod mikroskopem
 • Piaskowanie
 • Polerowanie 
 • usuwanie nawisów w wypełnieniach, korekta wypełnień 
 • Fluoryzacja
 • instruktaż higieny jamy ustnej z doborem metody szczotkowania i środków do higieny jamy ustnej w domu,
 • wskazówki żywieniowe zapobiegające próchnicy.
Leczenie protetyczne

Leczenie protetyczne

Korona protetyczna, most protetyczny, licówka, porcelanowy nakład, proteza , odbudowa na implantach ma za zadanie odtworzyć funkcję, estetyk oraz kształt naturalnego zęba , który uległ znacznemu zniszczeniu lub został usunięty.

Protetyka to coś więcej niż poprawa wyglądu i komfortu w żuciu. To wpływ na cały układ naszego narządu żucia, na stawy skroniowo-żuchwowe, na pracę mięśni, na warunki zgryzowe. To jest często zapobieganie skutkom zaciskania zębów, bruksizmu, patologicznego ścierania się zębów, pękania i złamań zębów.

Wykorzystując nowoczesne materiały stomatologiczne jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać odbudowy protetyczne naśladujące naturalne zęby własne pacjenta sprzed ich utraty. Dodatkowo wykonanie protetyki  w mikroskopie gwarantuje jej szczelność na długie lata.


W ARTDENT Beauty & Care Dentsitry oferujemy:

 • pełnoceramiczne korony i licówki, licówki kompozytowe
 • licówki bez szlifowania, licówki indywidualnie napalane
 • mosty protetyczne porcelanowe  na cyrkonie i na metalu
 • prace protetyczne na implantach
 • szyny relaksacyjne
 • podniesienie zwarcia nakładami pełnoceramicznymi, kompozytowymi i metodą „injectable”
 • protezy na teleskopach, na zasuwach, szkieletowe lub prace kombinowane, 
 • protezy elastyczne, protezy akrylowe z zębami kompozytowymi
 • mikroprotezy do 2-3 zębów
Leczenie parafunkcji

Leczenie parafunkcji

Parafunkcie są to utrwalone stereotypowe, nieuświadomione i nieprawidłowe czynności narządu żucia.

Parafunkcje dzieli się na niezwarciowe, tzn. czynności odbywające się bez kontaktu zębów z zębami przeciwstawnymi, np. nagryzanie błony śluzowej policzków, wargi, obgryzanie paznokci, gryzienie ołówka, żucie gumy lub zwarciowe, tzn. czynności odbywające się z kontaktem zębów z zębami przeciwstawnymi, np. stukanie, zaciskanie i zgrzytanie zębami.

Jeśli jesteś pacjentem, który zgrzyta lub zaciska zęby na powierzchniach  żujących Twoich bocznych zębów pojawią się tzw. „tarczki wyświechtania”- płaskie powierzchnie startego szkliwa w miejscu tarcia się zęba o ząb a na zębach przednich górnych oraz dolnych zauważysz poszarpane , starte brzegi sieczne. Zęby górne mogą mieć widoczną „szarą linię” na dolnej krawędzi. Jest to efekt startego zęba od strony podniebienia.

Pacjenci w w/w objawami powinni zgłosić się do stomatologa na leczenie protetyczne, żeby zapobiec dalszemu ścieraniu się zębów.
Jeśli natomiast zlekceważyłeś już te wczesne objawy i pękł Ci  już jakiś ząb górny (najczęściej 4 lub 5 górna), masz płaskie lub nawet wklęsłe wypełniania z zębach bocznych, starte zęby do ½ ich pierwotnej długości- jesteś pacjentem wymagającym podniesienia zwarcia i rehabilitacji protetycznej.

Kosmetyka zębów, wybielanie

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów  jest zabiegiem mającym na celu rozjaśnienie barwy szkliwa  i tym samym  poprawienie efektu estetycznego.

Wybielanie zębów jest metodą  bezpieczną dla zdrowych zębów. Zabieg polega na nałożeniu na powierzchnie szkliwa preparatu wybielającego.
Aby zabieg był skuteczny, zęby poddane wybielaniu muszą być czyste i zdrowe. Zazwyczaj zabieg wybielania poprzedza usunięcie kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów.
W trakcie zabiegu  środek wybielający jest nakładany na czyste zęby. Stan błony śluzowej jamy ustnej nie może wykazywać cech zapalnych.
Jeśli zęby wymagają oczyszczenia z kamienia i osadu, zabieg ten powinien być wykonany co najmniej dobę przed planowanym wybielaniem. Przy bardzo dużych złogach kamienia, gdy dziąsła są w dużym stanie zapalnym, okres potrzebny do ich wygojenia może być odpowiednio dłuższy( 7-14 dni).

 Polecamy  następujące zabiegi wybielania zębów:

 • wybielanie w gabinecie lampą Prevdent (to innowacyjny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa , to połączenie aktywnej substancji wybielającej  z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość pozabiegową
 • wybielanie w gabinecie lampą Zoom White Speed
 • wybielanie nakładkowe, domowe preparatami  Opalescence lub Night White ,Day White
 • wybielanie nakładkowe, domowe preparatami  White Dental Beauty-polecane są szczególnie dla zębów nadwrażliwych
 • wybielanie pastą  wybielającą,
 • wybielanie zębów martwych, przebarwionych po leczeniu kanałowym z wykorzystaniem lampy

Stosujemy materiały rekomendowane przez międzynarodowe towarzystwa stomatologiczne i światowe autorytety w dziedzinie estetyki. 

Leczenie nadwrażliwości

Leczenie nadwrażliwości

U około 20 procent ludzi dziąsła zaczynają się w pewnym momencie życia cofać i odsłaniają szyjki zębów (styk korony zęba z korzeniem).

Zęby stają się „dłuższe” i reagują bólem na dotyk, smak słodki i kwaśny oraz ciepło i zimno. Efektem jest ból zębów podczas szczotkowania, jedzenia, picia, a czasem nawet oddychania. Objawy te są głównie rezultatem niewłaściwego czyszczenia zębów: stosowania twardej szczoteczki, ściernych past do zębów lub zbyt mocnego przyciskania szczoteczki do powierzchni zębów podczas szczotkowania, co prowadzi do starcia (abrazji) cienkiej warstwy cementu znajdującego się na powierzchni szyjek zębów. W wyniku tego zostaje odsłonięta wrażliwa zębina oraz biegnące w niej kanaliki przewodzące ból. Dodatkowo, odsłonięte szyjki zębów są szczególnie podatne na próchnicę. Dzieje się tak dlatego, że kwasy bakteryjne demineralizują nie tylko szkliwo korony zęba, ale także zębinę. Można jednak zapobiegać próchnicy szyjek zębów.

Polecamy  następujące zabiegi leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych:

 • pasta Vitis sensitive-dzięki zaawansowanej formule nanorepair ( nanocząsteczkach hydroksyapatytu) tworzy warstwę ochronną zapobiegając przenoszeniu się bodźców bólowych z zewnątrz do kanalików zębinowych. Nanohydroksyapatyt jako składnik wbudowuje się w powierzchnię szkliwa uszczelniając kanaliki zębinowe. Dodatkowo niski wskaźnik ścieralności pasty RDA 40 umożliwia stosowanie pasty na co dzień.
 • Znoszenie nadwrażliwości lakierami fluorowymi
 • Znoszenie nadwrażliwości żywicami stomatologicznymi
 • Znoszenie nadwrażliwości „płynnym 100% szkliwem” w postaci bezpośredniej aplikacji na wrażliwą szyjkę zębową
 • Znoszenie nadwrażliwości hydroksyapatytem aktywowanym lampą Prevdent.
Fizjoterapia narządu żucia

Fizjoterapia narządu żucia

Jeśli jesteś osobą, która z trudnością otwiera usta, bolą Ciebie mięśnie  podczas  zabiegów stomatologicznych, masz bóle głowy i napięcia obręczy barkowej, słyszysz trzaski, przeskakiwania lub czujesz ból w okolicy Stawów Skroniowo-żuchwowych  zdecydowanie kwalifikujesz się do fizjoterapii narządu żucia. Odpowiednie przygotowanie pacjentów fizjoterapeutyczne umożliwia pozbycia się dyskomfortu związanego z bólem podczas długiego otwierania ust u stomatologa.

W ARTDENT Beauty & Care Dentistry wykonywane  są następujące zabiegi fizjoterapeutyczne:

 • fizjoterapię pacjentów cierpiących z powodu dysfunkcji w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych,
 • fizjoterapię odcinka szyjnego kręgosłupa i narządu ruchu żucia
 • przygotowanie pacjentów do leczenia ortodontycznego i protetycznego, leczenie asymetrycznego otwierania jamy ustnej,
 • repozycję zwichniętego krążka stawowego, wykonanie szyny tymczasowej reponującej krążek stawowy, ćwiczenia aktywnej repozycji krążka,
 • ocenę symetrii twarzy, postawy ciała, ruchów czynnych w Stawach Skroniowo-Żuchwowych
 • badanie palpacyjne mięśni żucia, 
 • rozluźniania mięśniowo-powięziowe mięśni  żucia i pozostałych mięśni, przygotowujące do wycisków pod szynę relaksacyjną, depogramację, 
 • ćwiczenia przywracające symetrię ruchów w stawach Skroniowo-Żuchwowych , edukacji pacjenta i nauki autoterapii
Diagnostyka radiologiczna

Diagnostyka radiologiczna

Klinika Artdent posiada w swoim wyposażeniu Tomograf CS 9300 C ,który jest najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym systemem obrazowania radiologicznego dostępnym obecnie na rynku. Cechuje go ultra niska dawka promieniowania. To jedyny na świecie tomograf CBCT o dawce obrazowania od 3 μSv

Niezależnie od zaawansowanych możliwości badań tomograficznych, umożliwia on wykonywanie cyfrowych obrazów pantomograficznych z wykorzystaniem technologii adaptacji warstwy obrazowania do budowy anatomicznej pacjenta. Urządzenie jest rozbudowane o moduł cefalometryczny z unikatową technologią ONE SHOT. W Klinice Stomatologii Estetycznej i Mikroskopowej nie możemy się obejść bez nowoczesnej diagnostyki obrazowej. RTG zębów oraz tomografia komputerowa  zębów – stała się niezbędnym elementem każdego niemal leczenia stomatologicznego. Bez diagnostyki obrazowej dobra stomatologia nie istnieje.


Nasi pacjenci mogą skorzystać z następujących badań radiologicznych:

 • zdjęcie pantomograficzne,
 • zdjęcie cefalometryczne,
 • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
 • zdjęcie zębowe,
 • tomografia komputerowa zęba,
 • tomografia komputerowa żuchwy lub szczęki,
 • tomografia komputerowa żuchwy i szczęki,
 • tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych
   
ARTDENT
Beauty & Care Dentistry
Władysława Jagiełły 4/2
81-757 Sopot

pn., wt.: 08:00-16:00

śr., pt: 12:00-20:00

czw.: 08:00-20:00

530 809 887 , 515 154 245

wizyta@artdent-sopot.pl