Joanna Ortmann

Higiena jamy ustnej pod mikroskopem

Stomatologia Estetyczna i Mikroskopowa ARTDENT
Beauty & Care Dentistry

pracownik

Joanna Ortmann
mgr higieny i profilaktyki


Dyplomowana higienistka
mgr Zarządzanie Psychologii w Biznesie

Kilka słów o mnie. Nazywam się Joanna Ortmann i jestem dyplomowaną higienistką stomatologiczną z ponad 18 letnim stażem pracy. To co mnie wyróżnia spośród innych higienistek to fakt, że wszystkie zabiegi od samego początku mojej pracy zawodowej wykonuję w mikroskopie.

Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką stomatologiczną jamy ustnej. W mojej codziennej pracy leczę oraz zapobiegam zapaleniom dziąseł i przyzębia poprzez regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu pod mikroskopem. W przypadku zapalenia przyzębia, tzw. paradontozy usuwam bardzo dokładnie kamień również pod dziąsłami przynosząc natychmiastową ulgę pacjentom. Przeprowadzam dodatkowo bardzo dokładny instruktaż jak należy prawidłowo dbać o zęby oraz dobieram indywidualnie preparaty do pielęgnacji zębów oraz leczenia zapaleń dziąseł i przyzębia.

Pacjentom ze zdrowymi zębami przeprowadzam bezpieczne i skuteczne zabiegi wybielania gabinetowego bez powodowania nadwrażliwości zębów. Potrafię sprawić, że nawet te oporne na wybielanie zęby stają się bielsze o kilka odcieni. Uczę również dzieci jak należy dbać o zęby. Wdrażam profilaktykę przeciwpróchnicową już od najmłodszych lat lakując zęby pod mikroskopem co daje mi pewność, że pod lakiem nie rozwinie się próchnica.

Likwiduję również białe plamy na zębach i utwardzam wczesną próchnicę specjalną żywicą. Wśród moich pacjentów są również pacjenci ortodontyczni. Oczyszczam zęby i aparaty ortodontyczne z kamienia i osadu, zdejmuję aparaty ortodontyczne oraz zakładam stałe retencje. Samodzielnie wykonuję również nakładki retencyjne. Jako absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku pedagogika i II stopnia na zarzadzaniu ze specjalnością zarzadzanie w ochronie zdrowia w klinice ARTDENT Beauty & Care Dentistry zajmuję się dodatkowo koordynowaniem procedur medycznych i zarządzaniem personelem medycznym.

Poza pracą zawodową jestem również wykładowcą oraz egzaminatorem na kierunku asystentka i higienistka stomatologiczna. To „spod mojej ręki” do tego zawodu dopuszczane są przyszłe higienistki i asystentki. Serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów do skorzystania z moich usług. Po piękny uśmiech zapraszamy do naszej kliniki

ARTDENT
Beauty & Care Dentistry
Władysława Jagiełły 4/2
81-757 Sopot

pn., wt.: 08:00-16:00

śr., pt: 12:00-20:00

czw.: 08:00-20:00

530 809 887 , 515 154 245

wizyta@artdent-sopot.pl