• gabinet stomatologiczny Sopot

    Oferta

    ARTDENT Beauty & Care Dentistry w Sopocie
    We create perfection!


Stomatologia zachowawcza dorosłych

cennik

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica, w ARTDENT Beauty & Care Dentistry jest podstawą do kompleksowej rehabilitacji jamy ustnej.

Próchnica to zarówno nieestetyczne plamy próchnicowe na zębach, jak i ubytki twardych tkanek zębów, które nieleczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - -miazgi, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Nieleczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale ma istotny i często niezauważalny wpływ na zdrowie całego organizmu , stanowiąc ukryte ognisko infekcji. Bez względu na to, na jakim etapie rozwinęła się choroba, każdemu pacjentowi zgłaszającemu się do ARTDENT Beauty & Care Dentistry zapewniamy odpowiednią dla niego metodę odbudowy utraconych twardych tkanek zęba, dopasowaną do stopnia ich zniszczenia.


Stomatologia zachowawcza dzieci

cennik

Jeśli dziecku już się pojawiły pierwsze ząbki mleczne, wstąp do nas po odpowiednie środki do higieny jamy ustnej Twojego dziecka. Kiedy dziecko ma już ponad 2 lata , proponujemy pierwsze spotkanie w gabinecie stomatologicznym.

To już najwyższy czas żeby Twoje dziecko nauczyło się samodzielnie myć zęby. Gabinet ARTDENT Beauty & Care Dentistry poprzez zabawę i animowane filmy dla najmłodszych zachęci Twoje dziecko do regularnego mycia zębów. Dzieciom w wieku 3- 5 lat, oferujemy szeroką profilaktykę przeciw próchnicową, wczesne leczenie wad zgryzu, leczenie zębów mlecznych z wykorzystaniem kolorowych wypełnień. Dzieci w wieku 5-14 lat, przygotujemy do etapu wymiany zębów mlecznych na stałe. Za 


Leczenie kanałowe na jednej wizycie

cennik

Zajmujemy się ze szczególną uwagą rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba, jak i chorób tkanek okołowierzchołkowych (ropień, torbiel). Najczęściej zakażenie miazgi pochodzi od próchnicowo zmienionej zębiny, tj. tkanki zęba znajdującej się bezpośrednio pod szkliwem, zaś choroby tkanek okołowierzchołkowych na skutek nieleczonego wcześniejszego zapalenia miazgi lub nieprawidłowego leczenia kanałowego w przeszłości.

Kładziemy zatem duży nacisk na profilaktykę próchnicy, wczesne wykrywanie ognisk próchnicowych, diagnostykę radiologiczną obrazującą stan tkanki kostnej wokół zębów leczonych kanałowo oraz prawidłowe leczenie kanałowe. Dzięki zastosowaniu osiągnięć nowoczesnej endodocji pacjenci ARTDENT Beauty & Care Dentistry otrzymują szansę leczenia i uratowania bolesnego zęba, przy usunięciu dolegliwości bólowych już w dniu rozpoczęcia leczenia.   Leczenie endodontyczne polega na mechanicznym usunięciu zainfekowanej lub obumarłej miazgi z komory zębowej oraz z kanałów korzeniowych, a następnie odkażeniu i starannym opracowaniu kanałów, które w końcowej fazie wypełniane są specjalnym, biologicznie obojętnym preparatem zapewniającym szczelną barierę i skuteczną ochronę przed ponownym przeniknięciem bakterii.


Profilaktyka i higiena jamy ustnej

cennik

Profesjonalna higiena stomatologiczna wykonana w ARTDENT Beauty & Care Dentistry pozwala uniknąć w przyszłości problemów z próchnicą, osadem i kamieniem nazębnym oraz nieświeżym oddechem, zapewniając zdrowy i piękny uśmiech oraz komfort naszym Pacjentom.

Bezbolesne zabiegi higieniczne wykonywane w naszych gabinetach spełniają bardzo istotną rolę profilaktyczną, zapobiegając rozwojowi chorób zębów i przyzębia.


Kosmetyka zębów, wybielanie

cennik

Stosujemy materiały rekomendowane przez międzynarodowe towarzystwa stomatologiczne i światowe autorytety w dziedzinie estetyki.

Materiały, jakie stosujemy, mają wysoką zdolność do naśladowania natury. Pozwalają dopasować kolor w sposób niezauważalny dla pacjenta, do złudzenia imitują naturę własnego zęba.  Osoby dbające o swoje zdrowie i wygląd uważane są za bardziej atrakcyjne. Piękne, proste i białe zęby dodają nam pewności siebie. Chętniej  nawiązujemy kontakty towarzyskie, odnosimy większe sukcesy w życiu zawodowym. 


Stomatologia estetyczna

cennik

Białe, proste zęby nie wystarczą, aby uśmiech prezentował się pięknie i naturalnie.

Potrzebne są do tego również zdrowe i różowe dziąsła! ARTDENT Beauty & Care Dentistry zapewnia Państwu kompleksową usługę, w której znajdują się wszystkie zabiegi mające na celu osiągnięcie idealnego uśmiechu.


Leczenie ortodontyczne

cennik

Stłoczone, nierówno ustawione, wychylone zęby przestają być w tej chwili problemem nękającym zarówno młodych jak i dorosłych ludzi.  

Współczesna ortodoncja zajmuje się diagnozą, zapobieganiem i wczesnym wykrywaniem wszystkich wad położenia zębów, szczęk i struktur przyległych, sterowaniem rozwoju uzębienia i otaczających go tkanek i mięśni. Przywraca pacjentom prawidłowy wygląd i profil twarzy, przyjemność z gryzienia, zdrowy i naturalny uśmiech.  Od niedawna uważana jest za dziedzinę stomatologii wspomagającą leczenie protetyczne, implantologiczne, periodontologiczne oraz endodontyczne. Bez niej nie istniałaby również i stomatologia estetyczna.  


Leczenie chirurgiczne z implantologią

cennik

W ARTDENT Beauty & Care Dentistry mogą Państwo skorzystać z bogatej oferty zabiegów chirurgicznych połączonych często z bardzo precyzyjną periodontologią, implantologią oraz endodoncją.


Leczenie periodontologiczne

cennik

Kompleksowa rehabilitacja jamy ustnej w trudnych przypadkach klinicznych z punktu widzenia estetycznego z wykorzystaniem implantów.

Minimalnie inwazyjna periodontologia oraz powiązanie tych schorzeń z chorobami ogólnoustrojowymi są to główne założenia ARTDENT Beauty & Care Dentistry. Dr med. dent. Arkadiusz J.Kuczek jako specjalista periodontolog wyróżniony za swoje osiągnięcia w Deutsche Gesellschaft für Parodontologie w Niemczech zajmie się profesjonalnie Państwa zdrowiem, zadba o stan Państwa dziąseł, przeprowadzi całkowitą rehabilitację Państwa jamy ustnej.


Leczenie parafunkcji

cennik

Parafunkcie są to utrwalone stereotypowe, nieuświadomione i nieprawidłowe czynności narządu żucia.

Parafunkcje dzieli się na niezwarciowe, tzn. czynności odbywające się bez kontaktu zębów z zębami przeciwstawnymi, np. nagryzanie błony śluzowej policzków, wargi, obgryzanie paznokci, gryzienie ołówka, żucie gumy lub zwarciowe, tzn. czynności odbywające się z kontaktem zębów z zębami przeciwstawnymi, np. stukanie, zaciskanie i zgrzytanie zębami.


Leczenie protetyczne

cennik

Tą dziedziną stomatologii zajmujemy się ze szczególnym zamiłowaniem.

Odbudowa zniszczonych twardych tkanek zęba na skutek choroby próchnicowej lub urazu zębów, uzupełnienie pojedynczych lub mnogich braków w uzębieniu, rehabilitacja protetyczna mająca na celu poprawienie Państwa komfortu w żuciu oraz zadowolenia z wyglądu estetycznego, odtworzenie startych powierzchni zębów na skutek zaciskania zębami, zgrzytania lub parafunkcji to nasza praca na co dzień.


Leczenie nadwrażliwości

cennik

U około 20 procent ludzi dziąsła zaczynają się w pewnym momencie życia cofać i odsłaniają szyjki zębów (styk korony zęba z korzeniem).

Zęby stają się „dłuższe” i reagują bólem na dotyk, smak słodki i kwaśny oraz ciepło i zimno. Efektem jest ból zębów podczas szczotkowania, jedzenia, picia, a czasem nawet oddychania. Objawy te są głównie rezultatem niewłaściwego czyszczenia zębów: stosowania twardej szczoteczki, ściernych past do zębów lub zbyt mocnego przyciskania szczoteczki do powierzchni zębów podczas szczotkowania, co prowadzi do starcia (abrazji) cienkiej warstwy cementu znajdującego się na powierzchni szyjek zębów. W wyniku tego zostaje odsłonięta wrażliwa zębina oraz biegnące w niej kanaliki przewodzące ból. Dodatkowo, odsłonięte szyjki zębów są szczególnie podatne na próchnicę. Dzieje się tak dlatego, że kwasy bakteryjne demineralizują nie tylko szkliwo korony zęba, ale także zębinę. Można jednak zapobiegać próchnicy szyjek zębów.


Medycyna estetyczna

cennik

Opis wkrótce.


Diagnostyka radiologiczna

cennik

Opis wkrótce.

ARTDENT Beauty & Care Dentistry
ul. Władysława Jagiełły 4/2
81-757 Sopot

pon.-piąt.:
08:00 - 20:00